Card image

פינת קולינריה טבעונית

מגיעים אלי הרבה הורים המודאגים מכך שהילדים החליטו להפסיק לצרוך בשר. אבל לא מהפסקת צריכת הבשר צריך לדאוג, אלא בעיקר בגלל אכילת מזונות ריקים ולא מזינים, העשירים בסוכרים, חומרים מעובדים ושומנים מוקשים הגורמים לחסרים תזונתיים.

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

המבטים שלהם במשאיות וברפתות, לראות אותם כל כך אצילים, מרשימים ועם זאת כה אבודים. והעגלים שכל שהם משתוקקים לו הוא רק ליטוף וכאילו מבקשים בעצב "אל תלכי, הישארי אתנו". מרסק אך גם נותן לי כוחות להמשך המאבק הזה.

Card image

אקטיביזם ישראלי בתפוח הגדול

לאחרונה חזרו טל גלבוע ורועי שפרניק, מקימי עמותת קירות שקופים ותנועת שחרור מוחלט מנסיעה בארה"ב שגולת הכותרת שלה הייתה השתתפותם ונאומה של טל במצעד בעלי החיים בניו יורק. טל מספרת על החוויה והתרשמותם מהאקטיביזם הניו יורקי.

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

הלב שלי נושא בתוכו אינספור עיניים מתחננות ומבטים אשר אינם מבינים מדוע. באותה פעולת חסימה, אחד העגלים הקטנטנים נלכד במבטי ובעדשת המצלמה, בין חבריו המפוחדים במשאית הצפופה, ומבטו ילווה אותי לאורך כל חיי. מבט מבועת, מתחנן לעזרה, בעוד לא היה ביכולתי לעשות דבר מלבד לספר את סיפורו. ידעתי כי זו דרכו האחרונה.

Card image

כנס שחרור מוחלט 2018

ביום שישי האחרון התקיים באולם וואהל ברמת גן כנס תנועת שחרור מוחלט אליו הגיעו מאות פעילים והקשיבו להרצאות המרתקות, צפו בהופעות ושמעו על הפעולות הרבות שהתנועה קיימה במהלך השנה. בין לבין נהנו מדוכני מזון ומוצרים טבעוניים שונים באווירה מדהימה

Card image

"מיצג התירוצים" חיפה

לשבת סביב שולחן המיצג ולדמות ארוחת בשרים ותענוגות חגיגית נהנתנית מעל ראשיהם של אלו שאנו למעשה חבל ההצלה הבלעדי שלהם, ללא ספק הצריך מכולנו לא מעט תעצומות נפש, מיסוך אדיר ובעיקר עורר כאב צורב וצער תהומי עמוק.

Card image

"לא מסוגלת לראות את המשאיות"

את כנס שחרור מוחלט 2018 תפתח הזמרת הטבעונית אתי לוי, שלא מהססת להשמיע את קולם של בעלי החיים בסביבה שלה וברשתות החברתיות. בראיון ל"חדשות שחרור מוחלט" היא מספרת על הסיבות שהביאו אותה לטבעונות ועל התחושות שמלוות אותה מהרגע בו התוודעה לגיהנום בעלי החיים

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

לראות מקרוב בעל חיים במצוקה, ללטף אותו, להיחשף לעגלים בני יומם אזוקים ברגליהם, להרשות לעצמי להתחבר ללא מסיכות - היה פשוט מטורף ובלתי נתפס. למחרת הפעולה, התפרקתי. הרגשתי כאילו כל חומות המגן נסדקו ובכיתי לראשונה

Card image

חלב מגואל בדם – הסרט

ידע הינו כוח, וללא ספק מעבר לכך כי מגיע לציבור הרחב לדעת את אשר מוסתר מעיניו, מגיע לבעלי החיים שנדע את שעובר עליהם, בכל רגע נתון בתופת הבלתי נתפסת של חייהם כמוצרי מדף דוממים ומושתקים, אשר נועדו לספק גחמות פוגעניות ובלתי הכרחיות.

Card image

שותקים למענם

ביום חמישי 10/5 התקיימה בתל אביב "העוצמה שבדממה" – מחאת שתיקה רועמת ענקית של תנועת שחרור מוחלט. הפעילים צעדו בשקט במטרה להפוך את בעלי החיים לפחות שקופים ולהעלות מודעות לסבלם המיותר.

Card image

התמודדות רגשית באקטיביזם

ככל שהמאבק מתקדם, גוברת ועולה חשיפת הפעילים למציאות חייהם הקשה מנשוא של הקורבנות, הולכות וגוברות סוגיות רגשיות המייצרות סוג של תהליכי אבל בלתי פתורים

Card image

לשנות מבפנים

לאחרונה נבחרה טל גלבוע לפרזנטורית של ליין המוצרים הטבעוניים החדשים של חברת זוגלובק ("זוגלוס") הידועה בנישה המאוד ספציפית שלה עד כה: מוצרי בשר. עבור חלק מהקהילה הטבעונית זאת דילמה לא פשוטה: האם לשתף פעולה עם חברה שפוגעת בבעלי חיים או לשאוף להגדלת פלח השוק של המוצרים הטבעונים ולעבוד אתם?

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

בעלי החיים זקוקים לנו כדי לספר את סיפורם ובאמת אין להם אף אחד אחר מלבדנו. אנו גדלים מיום ליום ועלינו להמשיך להתעצם ולגדול, עד לאחרון הכלובים ולשחרור מוחלט!

Card image

משלוחים חיים הם משלוחי מוות

במוצא"ש 28/4, רגע לפני חזרת הכנסת מפגרה, התאספו בשדרות רוטשילד אלפי פעילים מארגונים שונים (שחרור מוחלט, ישראל נגד משלוחים חיים, אנונימוס, תנו לחיות לחיות) במטרה למחות נגד אחת הפרקטיקות המזוויעות בתעשייה: המשלוחים החיים. בצעדה השתתפו גם חברי כנסת רבים.

Card image

עוצמה טבעונית

ספורטאים רבים בארץ ובעולם מוכיחים שתזונה טבעונית אפשרית ואף מומלצת גם כאשר מדובר בענפי הספורט השונים. שחקני פוטבול, מרימי משקולות ושרירנים מוכיחים שטבעונים בכלל לא חיוורים וחלשלושים, אלא מסוגלים להגיע להישגים מרשימים

Card image

פעולת חסימת בית המטבחיים "אדום אדום" של תנועת "שחרור מוחלט"

הייתי שם כדי להביט אל תוככי עיניהם המיוסרות והמבועתות ונשמתם המדממת מעצב וכאב מפלח לב. נוכחתי להבחין כיצד הם מבוהלים ונרתעים מאתנו, כמו הריחו את סופם הקרב ובא. והיה לי ברור, כי בקרב האחרון על חייהם הם הפסידו.

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

הידיעה הברורה שמישהו חייב להשמיע את קולם של אותם יצורים טהורים ותמימים, אלו אשר רק רוצים לחיות, כמו כל אחד ואחת מאתנו.

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

בתחילת דרכי, נתקלתי בתמונה מרסקת לב של עגלים תינוקות בכלובים. זכור לי כי הרגשתי בעיטה בבטן והתמלאתי צער עצום.

Card image

"להציל את העולם"

ביום שישי האחרון התראיינה טל גלבוע בתוכנית והסבירה על המשקים של התזונה מהחי, על ההתעללות בבעלי חיים במשקים ועל מה מניע אותה לרצות לשנות את העולם. וגם גילתה למה התקדמה לטבעונות

Card image

הסברה כקטליזטור לשינוי

ושם, מצאתי את עצמי עומדת מהצד ומתבוננת בהשתאות בקבוצת אנשים נחושה ומלוכדת, מרימה שלטים נוקבים בזקיפות ראש וזועקת בקול ברור ובלתי מתפשר את כאבם של אלו אשר לעולם לא ידעו שיש מי שרואה, שומע וחש אותם.

Card image

מלחמה חיצונית, מלחמה פנימית

ההתמודדות הראשונה של הפעילים היא עם סבל קיצוני של בעלי החיים. הם פוגשים שוב ושוב את הזעקות, הפגיעה העצומה, העיניים העצובות, המבטים חסרי האונים.

Card image

ליבם גדול מקיבתם

מהרגע שהיא הייתה מסוגלת להבין אותי, הסברתי לה למה אנחנו לא צורכים מזונות מהחי, בהתאם לגיל שלה. הסברתי לה שחלב שייך לעגל, שהפרה מניקה את התינוק שלה כפי שהיא ינקה מאמא, שלוקחים לפרה את התינוק.

Card image

להסתכל למציאות בעיניים

"זה התחיל ממשהו מרגש: לידה. מעולם לא נכחתי בלידה, לא של בני אדם ולא של חיות. לראות יצור מגיע לעולם זאת חוויה מרגשת. אבל אחרי החוויה שעברתי בהמשך, הלב שלי התרסק, אני לא אותו אדם אחרי שראיתי את זה".