Card image

חלב מגואל בדם – הסרט

ידע הינו כוח, וללא ספק מעבר לכך כי מגיע לציבור הרחב לדעת את אשר מוסתר מעיניו, מגיע לבעלי החיים שנדע את שעובר עליהם, בכל רגע נתון בתופת הבלתי נתפסת של חייהם כמוצרי מדף דוממים ומושתקים, אשר נועדו לספק גחמות פוגעניות ובלתי הכרחיות.

Card image

שותקים למענם

ביום חמישי 10/5 התקיימה בתל אביב "העוצמה שבדממה" – מחאת שתיקה רועמת ענקית של תנועת שחרור מוחלט. הפעילים צעדו בשקט במטרה להפוך את בעלי החיים לפחות שקופים ולהעלות מודעות לסבלם המיותר.

Card image

התמודדות רגשית באקטיביזם

ככל שהמאבק מתקדם, גוברת ועולה חשיפת הפעילים למציאות חייהם הקשה מנשוא של הקורבנות, הולכות וגוברות סוגיות רגשיות המייצרות סוג של תהליכי אבל בלתי פתורים

Card image

לשנות מבפנים

לאחרונה נבחרה טל גלבוע לפרזנטורית של ליין המוצרים הטבעוניים החדשים של חברת זוגלובק ("זוגלוס") הידועה בנישה המאוד ספציפית שלה עד כה: מוצרי בשר. עבור חלק מהקהילה הטבעונית זאת דילמה לא פשוטה: האם לשתף פעולה עם חברה שפוגעת בבעלי חיים או לשאוף להגדלת פלח השוק של המוצרים הטבעונים ולעבוד אתם?

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

בעלי החיים זקוקים לנו כדי לספר את סיפורם ובאמת אין להם אף אחד אחר מלבדנו. אנו גדלים מיום ליום ועלינו להמשיך להתעצם ולגדול, עד לאחרון הכלובים ולשחרור מוחלט!

Card image

משלוחים חיים הם משלוחי מוות

במוצא"ש 28/4, רגע לפני חזרת הכנסת מפגרה, התאספו בשדרות רוטשילד אלפי פעילים מארגונים שונים (שחרור מוחלט, ישראל נגד משלוחים חיים, אנונימוס, תנו לחיות לחיות) במטרה למחות נגד אחת הפרקטיקות המזוויעות בתעשייה: המשלוחים החיים. בצעדה השתתפו גם חברי כנסת רבים.

Card image

עוצמה טבעונית

ספורטאים רבים בארץ ובעולם מוכיחים שתזונה טבעונית אפשרית ואף מומלצת גם כאשר מדובר בענפי הספורט השונים. שחקני פוטבול, מרימי משקולות ושרירנים מוכיחים שטבעונים בכלל לא חיוורים וחלשלושים, אלא מסוגלים להגיע להישגים מרשימים

Card image

פעולת חסימת בית המטבחיים "אדום אדום" של תנועת "שחרור מוחלט"

הייתי שם כדי להביט אל תוככי עיניהם המיוסרות והמבועתות ונשמתם המדממת מעצב וכאב מפלח לב. נוכחתי להבחין כיצד הם מבוהלים ונרתעים מאתנו, כמו הריחו את סופם הקרב ובא. והיה לי ברור, כי בקרב האחרון על חייהם הם הפסידו.

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

הידיעה הברורה שמישהו חייב להשמיע את קולם של אותם יצורים טהורים ותמימים, אלו אשר רק רוצים לחיות, כמו כל אחד ואחת מאתנו.

Card image

פינת אקטיביזם בגובה העיניים

בתחילת דרכי, נתקלתי בתמונה מרסקת לב של עגלים תינוקות בכלובים. זכור לי כי הרגשתי בעיטה בבטן והתמלאתי צער עצום.

Card image

"להציל את העולם"

ביום שישי האחרון התראיינה טל גלבוע בתוכנית והסבירה על המשקים של התזונה מהחי, על ההתעללות בבעלי חיים במשקים ועל מה מניע אותה לרצות לשנות את העולם. וגם גילתה למה התקדמה לטבעונות

Card image

הסברה כקטליזטור לשינוי

ושם, מצאתי את עצמי עומדת מהצד ומתבוננת בהשתאות בקבוצת אנשים נחושה ומלוכדת, מרימה שלטים נוקבים בזקיפות ראש וזועקת בקול ברור ובלתי מתפשר את כאבם של אלו אשר לעולם לא ידעו שיש מי שרואה, שומע וחש אותם.

Card image

מלחמה חיצונית, מלחמה פנימית

ההתמודדות הראשונה של הפעילים היא עם סבל קיצוני של בעלי החיים. הם פוגשים שוב ושוב את הזעקות, הפגיעה העצומה, העיניים העצובות, המבטים חסרי האונים.

Card image

ליבם גדול מקיבתם

מהרגע שהיא הייתה מסוגלת להבין אותי, הסברתי לה למה אנחנו לא צורכים מזונות מהחי, בהתאם לגיל שלה. הסברתי לה שחלב שייך לעגל, שהפרה מניקה את התינוק שלה כפי שהיא ינקה מאמא, שלוקחים לפרה את התינוק.

Card image

להסתכל למציאות בעיניים

"זה התחיל ממשהו מרגש: לידה. מעולם לא נכחתי בלידה, לא של בני אדם ולא של חיות. לראות יצור מגיע לעולם זאת חוויה מרגשת. אבל אחרי החוויה שעברתי בהמשך, הלב שלי התרסק, אני לא אותו אדם אחרי שראיתי את זה".